Kiedy pojawia się w naszej głowie plan na otworzenie własnej działalności, zastanawiamy się, jaką formę prawną jej wybrać. Jeśli charakter działalności wiąże się z dużym ryzykiem finansowym, korzystne może okazać się otworzenie spółki.

Zalety spółki

Do utworzenia spółki z o.o. nie potrzebujemy partnera, jednak wtedy nie zwalnia nas to z obowiązku opłacania składek ubezpieczeniowych społecznych i zdrowotnych. Zaletą spółki jest to, że za jej zobowiązania nie odpowiadamy własnym majątkiem, tak jak jest w przypadku standardowej jednoosobowej działalności gospodarczej. Do spółki jednak konieczne jest wniesienie kapitału początkowego. Księgowość związana z nią również oznacza wyższe koszty. Konieczny jest również wpis do KRS.
Jeśli nie wiemy od czego zacząć bardzo dobrze będzie podjąć współpracę z profesjonalnym biurem rachunkowym, które ma doświadczenie w prawie podatkowym i może się okazać naszą prawą ręką i wsparciem w przedsięwzięciu, jakim jest zakładanie firmy, czy późniejsze przekształcenie jej w spółkę.

Twoja ocena: oceń teraz
Aktualna ocena: 0 - 0 głosów