Profil zaufany – ePUPAP

Profil zaufany to metoda uwierzytelniania obywatela (przedsiębiorcy) w ramach komunikacji internetowej z organami administracji państwowej takimi jak ZUS, US, Gminy. Profil zaufany to odpowiednik bezpiecznego podpisu elektronicznego. Założenie profilu jest bezpłatne, a korzystanie z niego może niejednej osobie zaoszczędzić wiele czasu, dzięki możliwości załatwiania różnego rodzaju spraw poprzez internet m. in. dzięki jego posiadaniu, możemy złożyć wniosek CEIDG o rozpoczęcie działalności gospodarczej całkowicie online. Można z niego korzystać również przy wnoszeniu różnego rodzaju podań, odwołań, skarg itp.Jak założyć profil zaufany? Sprawdź na prezentacji poniżejJak przebiega proces zakładania profilu zaufanego? Należy najpierw założyć konto na ePUAP, następnie złożyć wniosek o założenie profilu, wysłać wypełniony wniosek i potwierdzić go w najbliższym Urzędzie Skarbowym bądź innej wyznaczonej do tego instytucji. Osoby posiadające podpis elektroniczny również mogą k…

więcej...
  • 0

Zaświadczenie o niezaleganiu w płatnościach w ZUS

Jeśli zdarzyło Ci się w trakcie prowadzenia działalności, że potrzebny jest Ci np. dokument o niezaleganiu z płatnościami względem ZUS, zamiast jeździć kilka razy do tegoż urzędu możesz pobrać zaświadczenie poprzez internet, bądź tylko za jedną wizytą w urzędzie "załatwić sprawę". Klasycznie pobranie takiego dokumentu odbywa się następująco, należy najpierw udać się do placówki ZUS, złożyć wniosek o sporządzenie takiego dokumentu i przy następnej wizycie go odebrać. Urząd zobowiązuje się do 7 dni przygotować taki dokument. Jak ułatwić sobie w takim razie życie w tej kwestii? Mając już założony własny profil zaufany ePUAP, warto zarejestrować się na stronie Platformy Usług Elektronicznych ZUS pue.zus.pl i za jej pośrednictwem złożyć wniosek o wydanie zaświadczenia o niezaleganiu w płatnościach w ZUS.(więcej…)
więcej...
  • 0

Druk ZUS ZUA – jak wypełnić?

Druk ZUS ZUA można pobrać ze strony http://www.zus.pl/default.asp?p=1&id=1083 wyszukując z listy dostępnych formularzy lub co jest dużo wygodniejsze wypełnić druk online  http://www.zus.pl/pliki/formularze/fill&print/zua.pdf, a następnie wydrukować go i dostarczyć do oddziału ZUS pod który podlegamy. Wniosek powinien być przygotowany na jednej kartce, wydrukowany dwustronnie, (więcej…)
więcej...
  • 0

Wniosek CEIDG – jak go wypełnić?

Czym jest CEIDG? CEIDG to centralna ewidencja działalności gospodarczej, krótko mówiąc jest to baza danych w której przechowywany jest rejestr, spis działalności gospodarczych w naszym kraju.Rejestracja w CEIDG jest wolna od opłat. Wszelkie informacje zachęcające do dokonania wpłaty związanej z rejestracją działalności gospodarczej osoby fizycznej w Polsce są nielegalne. (więcej…)
więcej...
  • 0

Jak rozliczyć dotację z urzędu pracy?

Dotacja z Urzędu Pracy na rozpoczęcie działalności gospodarczej jest zwolniona z podatku dochodowego. Zakupy sfinansowane dzięki niej możemy zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów oprócz odpisów amortyzacyjnych środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych. Ujmując inaczej sprzęt bądź oprogramowanie powyżej 3500 zł należy amortyzować, ale nie należy (więcej…)
więcej...
  • 0